2. Lekce pro děti: cesta do Emmaus

13.05.2020

Ahoj děti, ahoj dospělý,

máte rádi procházky? Do you like to go for a walk? Ano? Yes? Co máte na procházkách nejraději? What do you like the most about walks? Přírodu? Kamarády, co jdou s vámi? Dobrodružství? Nature? You friends going with you? Adventure?

Ježíšovo dva kamarádi šli taky na procházku a zažili při tom dobrodružství, bylo to pro ně velmi radostné a vzrušující. Kdy vy máte největší radost? When do you feel really happy?

Pokus jste si dětmi ještě tyto kartičky nevytiskly, určitě to udělejte teď a povídejte si spolu o tom, kdy se jak cítí. Kartičky můžete vylepit na lednici a vyzvěte dítě ať vám v průběhu dne říká jak se cítí. Je před obědem? Možná bude hladové: řekni: I am hungry. Je před spaním: řekni: I am tired. Dostalo odměnu? řekni: I am happy. Můžete pokračovat dál, děti to velmi baví, navíc je to skvělé cvičení k uvědomění si vlastních emocí.

Pojďme na příběh:

Minulý týden jsme s dětmi začali nový příběh. My s dětmi obvykle začneme jen 5-6 slovíček, zrpvu to může být náročné. Tento týden můžete na hromádku přidat další a procvičit si další: 

Vyrábění:

V balíčku, který jste od nás dostali si vyndejte omalovánky a dřevěnou špachtli, budete ještě potřebovat pastelky, nebo fixy a lepidlo.

Pokud si děláte angličtinu online nezávisle na našem kurzu, omalovánky najdete pod textem.

Omalovánku vymalujte, vystřihněte, rovnou čáru prostřihněte, panáčky nalepte na dřevěnou špachtli a protáhněte prostřihnutým otvorem.

Pojďmě ještě na písničky, některé děti už znají z loňského roku, jiné z tohoto:

Skvělé, že jste s dětmi udělali celou lekci! Užijte si zbytek dne!