4. Lekce pro děti: Cesta do Emmaus

01.06.2020

Tato lekce je opět poslední tohoto tématu, s dětmi do konce roku na angličtině na živo budeme tuto lekci dělat dál, protože opakování je matka moudrosti, ale také ne všechny děti dělaly stejným dílem angličtinu s rodiči doma a tak si to společně projedeme.

Pojďme se přivítat a taky si zopakovat:

Hello, how are you? I am ......

S dětmi na kurzu teď příběh vyprávíme spíše touto verzí:

Pře každým příběhem je fajn zopakovat slovíčky, můžete s dětmi vyndat kartičky a projít si je, nebo si pusťit video od Melissi, kde  je hned na začátku slovní zásoba zopakovaná.

Pokud jste ale zvyklí na verzi od Melissi, pojďte na to:

Vyrábění:

budete potřebovat 

nanukovou tyčku (dřívko), my na angličtině jsme s dětmi použili, ty které jsou určené k tvoření, ale můžete určitě použít i obyčejné nanukové dřívko,

polystyrenové srdíčko, nebo jen vystřihnuté z kartonu

S dětmi jsme si dřívko pomalovali, srdíčko přilepili na dřívko, vybarvili jsme si ho, posypali třpytkami a na dřívko napsali:

Let my heart burn

Ať mé srdce hoří. Když Ježíš od účedníků odešel/zmizel uvědomili si, jak jejich srdce hořelo, když s nimi byl. Dovolme našemu srdci hořet každý den =).

Písničky:

S dětmi jsme ještě stihli udělat super jednoduchý pokus, jak se něco může objevit a také zmizet. Můžete při tom trénovat sovní zásobu: suprised, disappeared...

Potřebujete:

papír, papírový ubrousek, pastelky, pekáček, vodu, lepidlo

Nechte děti, aby si na papír namalovali co chtějí, my jsme malovali Ježíše, který zmizel. kolem obrázku namažte lepidlo, přilepte papírový ubrousek. Do pekáčku nalijte vodu. Obrázek s nalepeným ubrouskem do něj položte, pozorujte jak se obrázek znovu objevuje.