První lekce v březnu V BOUŘI

16.03.2020

Každý měsíc máme s dětmi i dospělými jedno téma, kterému se věnujeme do hloubky, ze všech stran. Povídáme si o tom jaké by to bylo, kdyby... Vytváříme různé projekty, malujeme, ale také děláme experimenty, hrajeme různé pohybové, postřehové i znalostní hry.

Tématem tohoto měsíce je zklidnění bouře, umět si uvědomit jakou sílu můžeme přijmout důvěrou.

Základem pro každou lekci je nám příběh, karty se slovíčky (flashcards), písničky, vyrábění, pohybové hry, postřehové hry, velmi často také pokus.

S dětmi můžete hodinu začít ukazovacími písničkami. Naše oblíbená je třeba tahle a děti také milují pořádné protáhnutí a tak si rádi zazpíváme i tuto.

A pak je ideálně čas na to protáhnout tělo, máte doma krabici s legem? Nebo čímkoliv barevným? Do jedné místnosti umístěte právě tuto krabici a co nejdál jděte vy. Dětem podejte jednu z kartiček s barvou. Barvu řekněte anglicky. Nechte aby dítě přineslo stejnou barvu kostičky, motivujte ho, aby řeklo celou větou: it is ....... (colour) například: To je modrá. It is blue.

Barvy můžete stáhnout v odkazu níže, také doporučuju si kartičky vytisknout a zalaminovat, věřím, že je využijete i k jiným příležitostem.

Před každým příběhem je potřeba dětem připomenout, nebo představit nová slovíčka. K tomu je nejlepší využít flashcards. Zahrajte si s nimi hru: Vyzvěte děti ať zavřou oči. (Close your eyes) vezměte jednu kartičku. Vyzvěte děti ať oči otevřou (Open your eyes). Která kartička chybí? (Which one is missing?) 

Pak dětem pusťte video s příběhem, můžete si ho pustit několikrát.

Vyábění:

Budete potřebovat:

  • čtvrtku A4
  • vodovky (dva modré odstíny)
  • štětec, kelímek s vodou
  • pěnu na holení
  • černou temperu
  • Herkules lepidlo

S dětmi nejprve namalujte celou čtvrtku světlou modrou barvou, potom tmavou modrou udělejte vlny. Vytiskněte si tento soubor s citátem. Nalepte jej na čtvrtku. Smíchejte kelímek plný pěnou od holení přibližně s dvěma lžícemi Herkulesu a lžící černé tempery. Tuto plastickou barvu špachtlí naneste na čtvrtku.

Už jste si prošli celou lekci? Pusťte dětem znovu příběh.