Velikonoční příběh pro děti 1. lekce

03.04.2020

Pro nás, jako křesťany, ale i křesťanskou Evropu, přichází největší svátky, Velikonoce. Jsem ráda, že je tento měsíc s Vámi můžeme sdílet. Tuto lekci umisťuji v předvečer Květné neděle a tak pokud si s dětmi budete chtít lekci projít zítra, vytvořit si palmový list, budeme se s Vámi z toho těšit. Právě na Květnou neděli Ježíš vjížděl na oslíkovi do Jeruzaléma, davy ho vítali a  křičeli: Hosana, ať žije židovský král. Proto křesťané nosí na tuto neděli do kostela kočičky a nechávají si je posvětit.

Pojďme se přivítat písničkou.

S dětmi si můžete procvičit znovu, jak pozdravit: Hello, jak se zeptat jak se máš? How are you? A jak se může dítě cítit. K tomu můžete použít kartičky nálad. Stáhněte si je v odkaze níže.

Pojďme k Velikonočními příběhu. Máme tu nový měsíc a s ním i novou slovní zásobu. Proto Vám opět doporučuji si flashcards vytisknout, zalaminovat a s dětmi je používat. Stáhněte je v odkazu níže.

Příběh pro Vás namluvila opět Melissa, je krásný, je silný, je povzbuzující. Pojďme na to.

Příběh začíná právě příjezdem Ježíše do Jeruzaléma a jeho poslední večeří. Pojďme se v této lekci zaměřit právě na to.

Připravili jsme pro děti vyrábění, na které potřebujete jen velmi málo:

  • čtvrtku,
  • toaletní ruličku,
  • zelenou temperu

Vytiskněte dětem na čtvrtku, tento soubor (to abyste měli méně příprav a vyrábění, samozřejmě to můžete na čtvrtku i namalovat).

Na rovnou plochu (postačí plastové víčko, nebo talířek) dětem naneste přiměřené množství zelené barvy. sploštěte po stranách ruličku- tak aby vypadala ze předu jako list. Nechte děti razítkovat barvu podél stonku.

Pojďme si s dětmi ještě zazpívat:

My jsme s dětmi už velikonoční vajíčka nazdobili, můžete se nám pochlubit do komentářů pod blog, moc rádi se s Melissou podíváme, díky, mějte krásný týden.