Velikonoční příběh pro děti 2. lekce

13.04.2020

Zdravím Vás na večer po Velikonočním pondělí, doufám, že jste si užili velikonoční svátky, mnozí z Vás využili GPS lovu vajíček. Udělalo mi to velkou radost a doufám, že i Vám. Byl to pro naši rodinu moc hezky strávený čas, alespoň tak virtuálně s Vámi. Mysleli jsme na Vás!

Pojďme se společně přivítat.

Projděte si s dětmi znovu slovíčka, pokud jste si je ještě v první lekci nestáhli, určitě tak udělejte teď, využijte k tomu odkaz níže.

Můžete si s dětmi zahrát běhací pexeso po zahradě, nebo bytě- set si vytiskněte dvakrát, jeden nechejte vyskládaný na jednom místě (třeba stole) a druhý rozházejte po bytě, zahradě (přizpůsobte hru okolnostem). Dejte dětem jednu kartičku a nechte je najít shodnou, zopakujte s dětmi výslovnost.

A můžeme jít na příběh.

Pojďme si zazpívat novou velikonoční písničku =).

Pojďme na vyrábění, dnesk si upečeme Americké biscuits- je to typické slané pečivo, a portože Ježíš při poslední večeři dával chleba a víno- tak víno rpo naše účely vynecháme a chleba si zkusíme upéct.

Co budeme potřebovat:

  1. 3 cups all-purpose flour (3 šálky hladké mouky)
  2. 3 tbsp sugar (3 lžíce cukru)
  3. 1/2 tsp salt (půl lžičky soli)
  4. 4 tsp baking powder (4 lžičky prášku na pečení)
  5. 3/4 cup COLD butter (třičvtvrtě šálku studeného másla)
  6. 1 egg (1 vajíčko)
  7. 1 cup whole milk (1 šálek mléka)

Sypké suroviny smícháme, zapracujeme máslo vidličkou, přidíme vejce a mléko. Několikrát prohněteme v ruce, ale ne moc =) a vyválíme, vykrájíme kolečka, upečeme v troubě cca na 180 stupňů celsia cca 10 minut, do zlatova.

Užijte si je s máslem, džemem, ale i čímkoliv jiným =)

Ještě si sem dovolím vložit koks z GPS hledačky =), můžete si ho s dětmi pročíst, přeju Vám krásné volné dny prosluněné sluníčkem a pokojem.