Vítejte v novém školním roce

25.08.2020

Ahoj přátelé, jsme moc rádi, že do toho jdete letos s námi, moc rádi!

Co byste měli vědět hned na začátek? Že v této sekci zatím vidíte články z loňska, můžete si je zatím projít a načerpat, jak lekce přibližně vypadají, tady online. Letos je trošku vytuníme, už jsme o rok zkušenější a zběhlejší. Moc nám záleží na tom, abyste měli materiály u sebe, abyste věděli, co s dětmi děláme, abyste mohli být součástí, jako rodiče. Bez spokojeného rodiče, není spokojené dítě =).

Co budeme letos s dětmi dělat na angličtinách, v Sasance a na YMCA klubu?

Už teď si můžete stáhnout flashcards- vytisknout a zalaminovat, to jsou slovíčka =)- jejich podoba vychází z montessori pedagogiky- velká tiskací písmena, obrázek, s dětmi je navíc i ukazujeme, na to už můžete těšit v první lekci. Je fajn, když je dětem ukážete, budou si s nimi moci hrát, když jim pustíte video, upevníte v nich tak znalost angličtiny.

Co budeme s dětmi dělat na robotickém kroužku?

Začneme základy elektromechaniky, zkusíme si s dětmi elementární obvody, elektrostavebnici a hry s Mbotama. Základy programování budeme s dětmi na začátku dělat především logickými hrami, který nemusí být nutně na obrazovce.

Znáte aplikaci LightBot, je to skvělý program na tablet, ale klidně i mobil, dětem ukazuje první kroky v programování, s dětmi si ho také vyzkoušíme. Rádi takové hry převádíme do živé akce, třeba pomocí těchto karet.

Binární kód je základem jazyka strojů a počítačů, dětem představíme základy a příležitostně si jej připomeneme.