Chcete vyvěsit Velikonoční cestu ve svém okolí?

Co na to potřebujete?

  • Vyberte si vhodnou trasu, kde Velikonoční cestu vyvěsíte. Počítejte s tím, že celá cesta má 10 zastavení resp. letáků, kde si lidé budou načítat QR kódy.
    Vhodné je zvolit pěší zónu, nebo klidnou část obce/ města, kam lidé chodí na procházky, nemělo by to však být mimo civilizaci, tam se lidé stěží dostanou a celá práce by se míjela účinkem.
  • Vytvořte mapu, kterou přidáte do letáku, který Vám spolu s Velikonoční cestou zašleme. V mapě by měli být alespoň přibližně zakresleny body, kde se vyvěšené Velikonoční zastávky nacházejí. Skvěle Vám k tomu mohou pomoci Google mapy, nebo Mapy.cz od Seznamu.
    Vyvěsit Velikonoční cestu je jedna věc, druhá je pak dát lidem vědět o tom, že se něco takového chystá a postarat se tak o to, aby se jí lidé zúčastnili.
  • Zůstaňte s lidmi v kontaktu: vyplňte do letáku také kontakt na sebe- představte si ten ideální a nejlepší scénář, že se někdo o problematiku křesťanství začne zajímat, že bude mít otázky a bude chtít s někým svoje myšlenky sdílet. Pokud se bojíte nočních, telefonátů vložte tam svůj e-mail, nebo vaši webovou adresu, jste-li společenství.

Jak materiály vytisknout?

  • Osobně Vám doporučuji zainvestovat do tisku na voděodolný papír a kvalitní tisk, jedna strana A3 vás vyjde přibližně na 60-80 korun, ale materiály vám vydrží už napořád.
  • Další variantou je tisk a laminace. S tím ale nemáme moc dobré zkušenosti, plakát se po dešti celý rozpije a rozklíží a pak to ztratí veškeré kouzlo a co hůř i informace.

Jak celý proces Velikonoční cesty funguje?

Na základě informace od vás, z vašich sociálních sítí, e-mailů, nebo jakéhokoliv kontaktu lidé vyjdou na Velikonoční cestu. Na každém plakátu najdete obrázek a tři QR kódy. První QR kód zobrazí text, na to nejsou potřeba v mobilním telefonu data. Druhý QR kód odkazuje na video, to data bohužel vyžaduje. Třetí- nejmenší QR kód odkazuje na náš web: slunickotlucna.cz/velikonocnicesta, kde je celá cesta znovu popsaná, se všemi obrázky a vide a také s formulářem, kde po zadání e-mailu dotyčnému dorazí do e-mailové schránky krátký projekt na doma.

Jaký projekt? Shrnutí celého příběhu a několik aktivit, které mohou účastníci společně s rodinou dělat doma- vyrábění, spojovačky, malování atd. vše navazující na Velikonoční cestu.

Co tedy potřebuje účastník? Chytrý telefon, kam si stáhne aplikaci: čtečka QR kódů. Samozřejmě, že to jde i bez toho, děti si jen prohlédnou obrázky a tím to hasne. Doma si pak třeba ještě projdou webovou stránku, ale není to ono. Co si budeme povídat.

Jak získám materiály a stojí to něco?

Materiály jsme vytvořili pro své osobní misijní účely, proto, abychom ve svém okolí sdíleli Boží světlo. Když jsme na nich ale pracovali, došlo nám, jakou mají hodnotu i pro ostatní a také nás stály mnoho hodin času a i financí za ilustrace.

Přesto ale nechceme, aby byly materiály k prodeji, nechceme aby peníze byly překážkou k tomu, že by se materiály nedostaly tam, kam třeba mají, nebo tam, kde je pro misijní činností připravená půda. Pokud tedy máte prostředky k tomu podpořit naši činnost v Tlučné, misijní aktivity, které děláme, křesťanské materiály, které tvoříme atd. Podpořte nás dobrovolným darem v jakékoliv výši na YMCA číslo účtu: 2301301631/2010 s VS 5031 (s tímto variabilním symbolem se dostanou peníze k nám a my je použijeme zase na další projekty). I díky finančním darům, které jsme získali z jiným aktivit jsme mohli vytvořit tento projekt. Děkujeme.

Jak můžete získat materiály:

  • stačí ve formuláři níže vyplnit Váš e-mail a vše Vám do dvou minut přistane ve vaší e-mailové schránce.
.